Paide Linnameeskond pidi Premium liiga 28. voorus tunnistama FC Flora numbriliselt suurt 7:2 üleolekut. Mängule vajutasid väga suure pitseri väljakukohtunik Miko Puparti küsitavad otsused 3. ja 6. minutil.

3. minut – Madis Vihmann võtab nurgalöögi olukorras Dejan Djermanovici tõelise judovõttega haardesse, sloveen üritab sellest vabaneda, mille tagajärjel Vihmann kukub. Pupart määrab penalti ja premeerib Djermanovici kollase kaardiga!!! Zakalt hea penalti ja 1:0 Florale.

6. minut – vigastuspausi järel üha võimsamas hoos Mark Anders Lepik tõmbab käega selgelt Kristjan Peldi maha. Miko Puparti vile on kadunud?! Lilander jõuab jaole ja Lepiku löök läheb korneriks, mida poleks üldse pidanud olema. Rauno Alliku on markeerimata ja Flora juhib 2:0.

Paide on selgelt šokis, treenerite pink ja fännid marus, aga karavan veereb edasi. Kuigi järgnes pikk periood, kus Paide üritas mängu tagasi tulla, oli piisav kahju juba tehtud. Flora mängis targalt, nõelas teravalt ning vaheajavileks oli õudusunenäo seis Lepiku, Gussevi ja Poomi tabamuste järel juba 0:5. Valusa löögina järgmist mängu silmas pidades tuli Martin Kase kollane kaart, mis tähendab mängukeeldu Narva vastu.

Teisel poolajal mängiti juba pingevaba ja väga lahtist jalgpalli – esmalt eksis Toom ja Yann Yao sai kirja 1:5 värava, seejärel tuli tubli mängu teinud Kaarel Rumbergi ainus apsakas ja Gussev lõi 6:1. Vahetusest sekkununa mitme mehe eest murdnud Tarmo Neemelo tegi eeltöö Djermanovicile, kelle kolmas värav kahe mängu jooksul vähendas vahe 2:6-le ja lõppseisu Flora kasuks 7:2 vormistas Poomi tõeline kuul.

Teisel poolajal oli Paidel nii palju väravavõimalusi, et paremal päeval võinuks mänguskoor ka 8:7 lõppeda, aga kõik see on ainult oleks-poleks, sest mõistagi oli Flora juba mõtetes oma järgmise mängu juures.

Kokkuvõtvalt tuleb tõdeda, et eksimine on inimlik, kuid sellised eksimused kohtuniku nina all ja 100% segamatus vaateväljas on äärmiselt kahetsusväärsed. Peatreener Vjatšeslav Zahovaiko oli ETV otse-eetris õigustatult marus ning võttis Puparti vilepartii kokku kolme sõnaga: NAHAALNE, LÄBINÄHTAV, HÄBIVÄÄRNE!

Pikalt aega haavu lakkuda ei ole, sest juba laupäeval seisab ees veelgi olulisem mäng, kui Paidesse sõidab meile külla eurounenägude lummuses Narva Trans. Pall pannakse 22. septembril linnastaadionil mängu kell 16.00 ja meeskond ootab kõiki meie fänne toetama!!!

Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond  7:2 (5:0)
3. pen. Zakaria Beglarišvili, 6. Rauno Alliku, 22. Mark Anders Lepik, 38., 49. Maksim Gussev, 41., 80. Markus Poom – 48. Yann Michael Yao, 62. Dejan Djermanovic

Hoiatused: 3. Dejan Djermanovic, 42. Martin Kase