Neljapäeval 28. juulil Pärnu rannastaadionil suutis Paide Linnameeskond seda, mida neile viimasel ajal meeldib teha: ajalugu. Euroopa konverentsiliiga teise ringi korduskohtumises, millele mindi 0:0 viigilt, mis nädal varem Jerevanis kätte võideldi, murti lõpuks (taas) penaltiseerias maha Armeenia eurosarjaspetsialistid Ararat-Armeniast. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine algas vastaste tugeva survega, ent mängu esimene tõsiselt ohtlik võimalus langes Kaimar Saagile, kui ta vasakult äärelt tulnud tsenderdusele pea vahele sai, ent pall napilt valelt poolt väravaposti mööda lendas. Ararat-Armenia saagiks avapoolajast jäi vaid üks poolohtlik karistuslöök.

Teisel poolajal juhtus märksa rohkem. 49. minutil tuli Mihkel Aksalul tõrjuda Hugo Firmino lähilöök. Linnameeskond aktiviseerus seejärel ning mitut puhku üritati kaugelt, ent täpsusest jäi puudu. Paide vahetuste järel, mida tuli järgemööda alates 64. minutist, sai ründemäng veelgi teravust juurde. Ka Ararat-Armenia vahetas jõuliselt ning 84. minutil tuli Mihkel Aksalul taas teha hiilgav tõrje, et omad kaotusseisust päästa. Viis minutit hiljem tuli sama teha tema kolleegil Vsevolod Jermakovil, kes lükkas posti Deabease terava pealelöögi.

Normaalajal seega võitjat ei selgitatud ning tarvis läks kaht 15-minutitist lisaaega. Lisatud pooltunni jooksul juhtus taas väga vähe ning juba teist eurosarja kodukohtumist järjest löödi Pärnu rannastaadionil penalteid.

• Jonathan Alexander Duarte Duran, Aksalu TÕRJUB – 4:3
  • Bubacarr Tambedou – 5:3, PAIDE ON EDASI!

Ajalooline edasipääs tähendas, et Paide vastaseks kolmandas konverentsiliiga eelringis on Belgia hiiglane, oma riigi 34-kordne meister RSC Anderlehct. Avakohtumine leiab aset neljapäeval 4. augustil A. Le Coq Arenal. Mäng algab kell 19.45, väravad avatakse poolteist tundi varem. Piletid kohtumisele on juba müügil Piletilevis – HANGI PILET SIIT!