Möödunud aasta lõpus Paide Linnameeskonda naiste ja tüdrukute jalgpalli koordinaatorina tööle asunud Kalmer Klettenbergi töö on olnud tõhus ning andmas esimesi vilju. Möödunud nädala lõpus tuli üle aastate esimest korda pärismängudeks kokku Paide LM naiskond, kes valmistub nüüd hooajaks rahvaliigas. Aktiivselt on käima läinud ka U15 tüdrukute grupi tegevus, treeninggrupp on alustanud Türil ning treenerid käivad usinasti Järvamaa koolides tüdrukutele jalgpalli tutvustamas.

30. aprillil osales Paide LM naiskond Tallinnas Eesti Jalgpalli Liidu korraldataval 5v5 turniiril. “Päev läks igati korda,” rõõmustas treener Klettenberg. “Osad mängijaid said nii-öelda roostet maha nühkida ja teised jälle kogemust juurde. Roostet, tõsi, on veel õige pisut liiga palju, nii et viieliikmelises alagrupis kolmas koht ning kokkuvõttes kuues koht kümne osaleja seas on alguseks siiski väga, väga hea!”

Alagrupiturniiril alistati 1:0 SK Tünamo (värav Brigitta Krasavin), viigistati 0:0 Läänemaa JK-ga, alistuti 0:1 Põhja-Tallinna JK Voltale ning lõpuks alistati Saku Sporting 2:1 (väravad Elen Pruuli ja Keili Kadak). Et edasipääsust play-offi jäi puudu vaid punkt, siirduti kohamängudele, kus 5.-6. koha mängus viigistati normaalajal KadRak Unitediga 1:1 (värav Kerli Kleitsman) ning jäädi KadRakule penaltiseerias alla.

“Mängijatel silmad põlesid ning emotsioon oli suurepärane,” nentis treener Klettenberg rahulolevalt. “Omavahel saadi hästi läbi, ehkki osad kohtusid esmakordselt. Ka mina jäin tüdrukute sooritusega väga rahule. Jah, mõned realiseerimata momendid jäid kripeldama, ent ega kõike saagi kohe oodata.”

Paide LM naiskond osaleb tänavu naiste rahvaliiga kõrgemal ehk A-tasandil, kus on kokku kaheksa naiskonda. Kõik mängivad kõigiga ühe ringi läbi ning järgnevad play-offid.

“Eks näis, kuidas läheb ja kas meil on asja ka play-offi,” sõnas Klettenberg. “Alustame mängudega mais, augusti lõpuks peavad olema alagrupimängud peetud. 5v5 turniiril olid meil mitmed olulised mängijad puudu, saab olema põnev jälgida, kuidas saame kokkumängu toimima siis, kui kõik vajalikud lülid on paigas.”

Naiskonna praegused liikmed, kellega algavale hooajal vastu minnakse, on:

 • Grete Adrat
 • Kelly Lilleoja
 • Merlin Paloson
 • Laura-Liisa Vaigurand
 • Karmen Goldin
 • Katre Kurg
 • Lisette Liige
 • Elen Pruuli
 • Liisi Troska
 • Janeli Jaansen
 • Elly Paju
 • Kerli Kleitsman
 • Brigitta Krasavin
 • Keili Kadak
 • Paola Ciara Patricia Vaher
 • Ferkle Kalaus
 • Eliise Poopuu

Paide LM naiskond võtab alati vastu ka uusi, varasema jalgpallikogemusega liikmeid sünniaastaga 2008 ja varem. Infot saab treener Kalmer Klettenbergilt telefonil 518 9069 või e-maili aadressil kalmer@paidelinnameeskond.ee.

Tüdrukute jalgpalli tutvustatakse laial rindel

Tütarlaste jalgpalliharrastuse propageerimise tööga on Kalmer Klettenberg ning Linnameeskonna noortetöö juht Margus Luts tegelenud mitu kuud suure keskendumisega. Nii on nüüdseks kokku pandud tüdrukute U15 võistkond, kes juba paar kuud tublisti treeninud ning valmistumas U15 II liiga täishooajaks, kus vastased ootamas üle Eesti: Tallinnast Saaremaani ja Põlvast Narvani.

TU15 võistkond osales hiljuti ka oma esimesel turniiril Põlvas, kus saadi pingevabas õhkkonnas tõhusalt mängukogemust ning tasuks ka päris esimene pisike, kolmanda koha eest teenitud karikas. JK Saarepiigale kaotati 1:7, FC Elvale 3:4 ning Põlva Lootost võideti 5:4.

Treener Klettenberg nentis, et turniir täitis eesmärki: saada kogemust. “Osade jaoks oli see esimene jalgpallivõistlus üldse. Paraku oli meil sellel turniiril võistkonnast puudu ka paar põhiraskust kandvat mängijat,” kõneles ta. “Hea oli näha, et kui saalis kaotasime näiteks Elvale suurelt, siis nüüd mängisime võrdselt ja 1:3 kaotuseisust suutsime 3:3 tagasituleku teha. Lõime veel ka veel latti ja posti, aga hoopis Elva  lõi ise minut enne lõppu meile võiduvärava. Saarepiiga on väga tugev ja eelmise hooaja A-liigataseme medalist. Sellest mängust saime vajaliku kooliraha. Põlva üllatas meid ja läks avapoolajal 1:4 ette aga saime jalad tööle ja suutsime 4-4 peale järgi tulla ning teise poolaja 1-0 võita.”

Treeninggrupp on loomisel ka Türil, kus on viimastel nädalatel tehtud tõhusat teavitustööd üheskooos jalgpalliliiduga ning korraldatud tüdrukute jalgpallifestivale ja Disney Playmakersi programmi raames on viidud läbi mängulisi treeninguid viie- kuni kaheksa-aastastele tüdrukutele Paide ja Albu lasteaedades ning koolides. Klubi on viinud läbi näidistreeninguid ning esimesed julged tüdrukud on juba ka päristreeningutele jõudnud.

Paide LM tüdrukute U15 võistkond ootab liituma tüdrukuid sünniaastaga 2009 kuni 2011. Türi treeninggrupid kogunevad Türi põhikooli staadionil neljapäeviti kell 15.00 (1.-3. klass) ja kell 16.30 (4.-6. klass). Infot saab treener Kalmer Klettenbergilt telefonil 518 9069 või e-maili aadressil kalmer@paidelinnameeskond.ee.