Emotsiooni, rõõmu, imevärav, väikest ebaõnnestumist, võidujoovastust – kõike seda ja veelgi enam andis meile 11. september A.Le Coq Arenal, kui Paide Linnameeskond III võitis oma teise Väikese karika, kui 2019. aasta finaalis alistati FC Otepää 4:1.

Paide mänguplaan palju kohandamist ei vajanud – ja peatreener Rauno Kööbi sõnum oli lihtne: oluline oli keskenduda oma tugevustele, hoida pallivaldamine enda kontrolli all ja ära kasutada nii oma varasemaid finaalikogemusi, kui ka A.LeCoq Arena suurt ja ideaalset väljakut.

Paide asus kohtumist juhtima 12. minutil kui nurgalöögi järgsest olukorrast viis meeskonna 1:0 juhtima Lauri Varendi, kes palli peaga väravasse suunas.

Teisel poolajal sai Paide oma mängumasina korralikult käima. 60. minutil tehti Rene Puhke vastu viga, mis päädis paidelaste karistuslöögiga, mille Martin Ustaal üle müüri ristnurka lõi. Järgmise kahekümne minuti jooksul kinnistasid edu veelgi Kaarel Kivimägi ja kapten Carl Tubariku väravad, kes tõid tabloole vastavalt 3:0 ja 4:0. Vastased said auvärava kirja mängu 90+3 minutil.

Finaalis kedagi ainuisikuliselt esile tõsta on väga raske – kõik annavad sellesse oma panuse maksimumi piiril – teravused äärtelt Varendi ja Puhke poolt, rahulik ja keskendunud esitus nii väravas Vahi, kui kaitses Mägi, Tubariku, Lellsaare ja Kukebali poolt – väsimatu töö mängujoonises tipuründes Kivimägi esituses ning loomulikult mängumootori rütmiseadjad Ustaal, Reinsoo ja Raal keskväljal. Ustaali “imeväravaks” ja Järvela “ai ai ai ai millise mammu!” tituleeritud tabamus väärib loomulikult kõike seda ovatsiooni ja topeltki veel!

Paide LM III koosseis: Sten-Marten Vahi, Andre Mägi, Carl Tubarik, Markus Mats Lellsaar, Johannes Kukebal, Martin Ustaal (71′ Volodja Erdei), Rene Puhke, Eerik Reinsoo, Priit Raal (71´ Silver Neemelo) (77´Tarmo Paju), Lauri Varendi (87´Margus Pahtma), Kaarel Kivimägi (87´ Marek Tiik), Meelis Peitre, Allar Toom.
Peatreener: Rauno Kööp

Paide Linnameeskond III võitis oma esimese Väikeste karikavõistluste karika 2017. aastal, kui toona oldi finaalis üle JK Retrost.