Premium liiga kaheksanda vooru mängu pidamiseks tuli Paide meestel ette võtta pikk reis piirilinna Narva. Sealse Transi vastu alustati hästi ning haarati avapoolajal eduseis, ent teisel kolmveerandtunnil jäädi võõrustajatega kohati suisa hätta. Tänu Mihkel Aksalu penaltitõrjele ning Kaimar Saagi ja Kristofer Pihti tabamustele naasti koju raske, ent seda magusama 2:1 võiduga. FOTO: Brit Maria Tael (Soccernet.ee)

Avavile järel oli Paide kohe hästi mängus sees ning surus Transi igas väljaku punktis. Rünnakud sujusid ja sellest andis tunnistust ka ridamisi teenitud nurgalöökide arv. Veerandtunni möödudes pääsesid võõrustajad siiski juba ka surve alt välja ning tõusid rünnakule, ent suuremat ohtu Paide väravale sellest ei sündinud.

28. minutil mängis end Transi kaitsjatest mööda Deabeas, kes andis trahviala äärelt terava madala söödu värava ette. Sellele ajastas suurepäraselt sööstu Kaimar Saag, kes ühe kerge puutega palli üle piirlinlaste väravavahi Aleksei Matrossovi saatis. 1:0.

Järelejäänud avapoolaja vältel pääses ka Trans üha ohtlikumalt ründama. Linnameeskonda kimbutas individuaalse praagi lubamatult suur kogus ning kontroll keskvälja üle kippus ajuti sootuks kaduma. Kaitses suudeti Trans siiski väiksemate või suuremate raskustega tagasi lüüa ja poolajapausile mindigi Paide 1:0 eduseisus.

Teise poolaja algus aga oli suisa kurjakuulutav. Trans tõi väljakule ühe oma parimatest täiendustest sel hooajal, Volodõmõr Prõjomovi, kellel oli juba pool minutit hiljem suurepärane võimalus mäng tasaseisule viia. Mihkel Aksalu oli aga oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus tolle löögi.

Raskused ent jätkusid. Järjepanu tuli Transi rünnakutelt teravust ja ohtlikke läbimurdeid ja pealelööke, Paide vajus aina sügavamale oma trahviala ümber ega leidnud sealt loogilisi väljapääsukäike. Transi surve näis lõpuks vilja kandvat, kui Dominique Simon kukutas karistusalas Denis Poljakovi ning kohtunik määras 11-meetri karistuslöögi. Palli taha asus Prõjomov, ent Aksalu tõrjus tolle madala terava pealelöögi.

Väravavahi hiilgavast tööst innustust leidnud Linnameeskond ärkas ning murdis end Transi piiramisrõngast välja ja asus ründama. Vaid mõned minutid hiljem tuli Deniss Dedetškol väravajoonelt tõrjuda Kristjan Peldi poolt teele pandud löök, millest pall oli juba võrku lendamas. Vaid hetked hiljem virutas Robi Saarma palli narvalaste väravaposti. Turmtuli, mille vahepaladeks tuli tagasi lüüa Transi poolohtlikke rünnakuid, jätkus üha. Karl Mööli pealelöök lendas napilt mööda, Deabeas põrutas põiklatti, vahetusest sekkunud Edgar Turi terav löök aga veeres napid sentimeetrid valelt poolt posti väravast mööda.

88. minutil sai suur vaev siiski tasutud. Vahetusest sekkunud ning Paide rünnakuteraviku vahedamaks muutumises olulist rolli kandnud Sergei Mošnikov leidis keskväljal vaba tsooni, murdis sealt läbi ning meelitas kaitsjad endale vastu tulema. Paremalt äärelt jooksis samal ajal vastaste trahvikasti suunas kogu mängu vältel terav olnud Kristofer Piht. Mošnikovi sööt talle oli täpne ning Piht realiseeris söödu külmavereliselt 2:0 väravaks.

Väheste järelejäänud minutite jooksul pani Trans mängu kõik, mis neil anda oli ning viiendal üleminutil teenitigi 16-meetri joone lähedal karistuslöök, mille Dedetško efektseks väravaks realiseeris, napsates nii Paidelt küll nullimängu, ent mitte enam võitu: kohe pärast Dedetško tabamust kõlas lõpuvile. Paide oli teeninud raske, ent tohutult magusa võidu.

Järgmise vooru mänguks sõidab Linnameeskond laupäeval 23. aprillil Kuressaarde.