Premium liiga 30. mängupäev tõi Paide linnastaadionile piirilinlased Narva Transist. Suvises ringis Transiga võõrsil pettumust valmistanud 1:1 viigi teinud Linnameeskond sel korral midagi juhuse hooleks ei jätnud, kontrollis tervet mängu ning võttis Kristofer Pihti ja Sergei Mošnikovi tabamustest 2:0 võidu. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Avapoolaeg kulges Paide kerge ülekaalu tähe all, ent suuresti sündmustevaeselt, vaid viiendal minutil ei suutnud Bubacarr Tambedou lükata raamide vahele Robi Saarma head läbisöötu. Ülejäänud kolmveerandtund möödus Paide pallivaldamise ja mängulise kontrolli tähe all, ent väravahõngu asemel oli pidevalt õhus kohtuniku taskust tõusnud kollane kaart, mis välkus esimese 45 minuti jooksul kokku viiel korral.

Teisele poolajale tuli Paide ühe vahetusega, kui 43. minutil kollase kaardi võtnud Tambedou asemel sekkus mängu Paide uus ründaja Mechini Gomis. Paide haaras uuesti initsiatiivi ning ehkki palli vallati ja territoriaalne ülekaal oli samuti suurema osa ajast Linnameeskonna käes, ei tahtnud väravavõimalused endiselt kuidagi sündida. 56. minutil oli Gomisel Frolovi tsenderduse järel pall ees, ent väravat ei sündinud. Esimene tõsisemalt ohtlik olukord järgnes kohe ka Paide värava all, kui nurgalöögi järel tehtud pealelöök napilt väravapostist mööda vihises.

62. minutil aga kandis Paide surve vilja. Läbi mängu ohtralt standardolukordi teeninud Paide järjekordset nurgalööki asus lööma Robi Saarma, kelle pall karistusalasse leidis hästi positsiooni valinud Kristofer Pihti pea. Piht suunas palli kerge nõksuga Aleksei Matrossovile püüdmatult Transi väravasse. 1:0.

Kaotusseisu jäänud Trans elavnes oluliselt ning tõstis liine. Linnameeskonna väravasuul seisnud Ebrima Jarjul tuli esimest korda ka tõsisem pealelöök püüda. Seejärel aga komistas Trans, kui Matrossov väravast välja tõttas ning palli kaotas. Paide mehed mängisid rünnaku lõpuni, ent Pihti pealelöögi tühjale väravale suutis Denis Dedetško väravajoonelt klaarida.

85. minutil karistas aga vahetusest sekkunud Sergei Mošnikov Transi seiklused kõrge kaitseliiniga ära. Robi Saarma sööt vasakult äärelt leidis Mošnikovi täpselt, kaitsja takerdus omaenese jalgadesse ning Mošnikov pääses Matrossoviga silmitsi. Vanameister ei eksinud ning viis Paide 2:0 juhtima. Järelejäänud mänguminutite jooksul hoidis Paide eduseisu kindlalt.

Teenitud võit tähendas seda, et jäädi ootama õhtust kohtumist Nõmme Kalju ja Tallinna FCI Levadia vahel. Et dramaatilise lõpplahenduse saanud kohtumine Sportland Arenal andis 1:0 võidu FCI Levadiale, tõusis Paide Linnameeskond liigatabelis Nõmme Kaljust mööda kolmandale tabelireale ning edestab nõmmekaid kuus vooru enne hooaja lõppu kahe punktiga.

Järgmise kohtumise peab Linnameeskond 9. oktoobril võõrsil FC Kuressaare vastu. Koduväljakul võetakse 15. oktoobril aga vastu Tallinna Kalev.