Paide Linnameeskonna kogukonnajuhi ametikohal alustab 1. jaanuarist tööd 35-aastane Arto Saar. Järvamaa spordi, muusika ja kultuuri edendamisel jõuliselt kaasa rääkiv Saar töötas aastatel 2009-2017 Järva-Jaani vallavanemana. Jalgpalliga on ta seotud olnud alates 1994. aastast, kui alustas ise treeninguid ning viimased 15 aastat on ta tegelenud FC Järva-Jaani meeskonna eestvedamisega. Alates 2017. aastast on Saar Järvamaa Spordiliidu juhatuse esimees.

Arto Saar: „Konkursist sain teada sõprade kaudu, kes mulle kuulutuse lingi saatsid. Arvestades töö sisu ja väljakutset, siis ma pikalt ei kaalunud, et kas kandideerida või mitte. Paide Linnameeskonna tegemistel olen alati silma peal hoidnud ja võimalusel ka mängu vaatamas käinud. Paide LM on meie maakonna ainuke kõrgeimas liigas mängiv meeskond ja see pole ainult Paide linna ja jalgpallisõprade meeskond, vaid kõigi järvakate au ja uhkus. Soovin Paide mängijaid ja meeskonda veelgi rohkem maakonnas tutvustada, et tekiks tõeline ühtsustunne ning igast mängupäevast teha sündmuse, mis paistab silma ning pakub emotsiooni igas eas ja erinevates valdkondades tegutsevatele spordisõpradele. Tuues paralleeli Islandiga, siis Paide ei ole küll kõige suurem klubi, aga see-eest on meil hing kõige suurem!“

2018. aastal külastas Paide Linnameeskonna kodumänge 3374 pealtvaatajat, mis keskmiseks publikunumbriks teeb 187. Suurem on see olnud vaid 2016. aastal, mil Linnameeskonna mänge külastas 3707 pealtvaatajat (keskmiselt 206). Tänavu langes ka 2009. aastast pärinenud publikurekord 450, kui 10. augusti Paide – FC Flora mängu vaatas koguni 636 pealtvaatajat.

Paide Linnameeskonna tegevjuht Jaanus Pruuli: „Mul on väga hea meel, et saime klubile appi tugeva tegija, kellele jalgpall on olnud südameasjaks juba väga pikka aega. Artol on põhjalik visioon, kuidas meie jalgpalliklubi tööd kogukonnas oluliselt parandada ning pean tunnistama, et ootan põnevusega uut hooaega! Kogukonnajuhtide projekt on end mulle juba selgelt tõestanud – au ja kiitus eelkõige Narva Transile, kes on lühikese ajaga oma publikunumbrid kolmekordistanud! Konkurssi kokku võttes – tänan kõiki 11 osalejat! Meil oli otsustavaks vooruks valikusõelal kolm väga tugevat kandidaati, kes kõik saanuks kindlasti selle põneva tööga väga hästi hakkama. Olen kindel, et nii mõnedki neist leiavad lähiaastatel töö meie jõudsalt arenevas jalgpalliklubis. Nii, et head järvamaalased ja head jalgpallifännid – on mida uuelt aastalt oodata!“

Eesti Jalgpalli Liidu, UEFA ja Premium liiga klubide ühine kogukonnajuhtide projekt kestab vähemalt kolm aastat. Kogukonnajuhtide töö eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga, kuhu kuuluvad klubis treenivad noored, lapsevanemad, spordihuvilised, piirkonnas elavad inimesed ja tegutsevad koolid, asutused ja organisatsioonid.

Avaliku konkursi kaudu said kogukonnajuhid Paide Linnameeskonna kõrval ka Nõmme Kalju, FCI Levadia, Viljandi Tulevik, Tallinna Kalev, FC Kuressaare, Pärnu Vaprus ja Maardu Linnameeskond. Kolmes klubis – FC Floras, Narva Transis ja Tartu Tammekas – asusid kogukonnajuhid tööle juba suvel pilootprojekti raames.

Järvamaa esindusklubi Paide Linnameeskond alustab täna ettevalmistust oma 11. Premium liiga hooajaks. Traditsioonilisel Aastalõputurniiril detsembri lõpus klubi esindusmeeskond ei osale, uue hooaja esimene kontrollmäng peetakse 11. jaanuaril FC Floraga. 2019. aasta Premium liiga hooaeg algab märtsi teisel nädalavahetusel.