Paide Linnameeskond sai Premium liiga 32. voorus Tartus 4:1 võidu sealse Tammeka üle. Mängu tõi murrangu Vjatšeslav Zahovaiko poolt algatatud come-back teisel poolajal.

Tänavu hooaja algus Tartule 0:2 kaotanud, kuid kodused mängud 3:0 ja 3:1 võitnud Paide Linnameeskond pidi seekord läbi ajama kahemängulist mängukeeldu kandva Nikita Novopašinita, kes oli seni kaasa teinud kõikides liigamängudes. Nii alustas kolmemehelises keskkaitseliinis Juha ja Lombi kõrval vigastusest paranenud Martin Kase.

Paidel avanes võimalus juhtima minna juba 5. minutil, kui Jüri Jevdokimov karistusalas maha tõmmati. Paraku oli Omar Elhussieny penalti ilmselt üks hooaja kehvemaid üldse ning tartlaste väravavaht Pechter püüdis palli raskusteta kinni.

Avaminutite šokk vajutas pitseri kogu külaliste avapoolaja mängupildile ja Tammeka oli esimesel kolmveerandtunnil selgelt parem meeskond. Kodumeeskond avas skoori 22. minutil, mil Martin Milleri pealelöögi lasi külje alt sisse olukorras ebakindlalt tegutsenud Kert Kütt. Paide jaoks oli positiivne see, et vaheajaks jäi kaotusseis vaid üheväravaliseks ning pingilt oli trumpäss võtta.

Teist poolaega alustas Jevdokimovi asemel meeskonna parim väravakütt Vjatšeslav Zahovaiko ning kohe hakkas juhtuma. 56. minutil seadis vanameister jalule viigi ning kaks minutit hiljem lõi Ander Ott Valge karjääri esimese Premium liiga värava. Mänguseis oli paari minutiga pöördunud kaotusseisust 2:1 eduks!

Tammeka üritas küll mängu tagasi tulla, kuid Paidet enam peatada ei suutnud. 83. minutil lõi Omar 3:1 ning vahepeal ka latti tabanud Zahvovaiko vormistas 89. minutil lõppseisuks 4:1. Seega lõi Zahovaiko tänavu Paide kümnest väravast Tammeka vastu koguni seitse! Tänu võidule tõusis Paide 44 punktiga Sillamäe kõrvale, kuid idavirulased jätab tabelis ettepoole omavaheliste mängude väravate vahe.

Paidel on ees veel mängud Kalju, Flora, Infoneti ja Narvaga. Neist esimene mäng on Kaljuga pärast koondisepausi 15. oktoobril Paides.

Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond  1:4 (1:0)
22. Martin Miller – 56., 89. Vjatšeslav Zahovaiko, 58. Ander Ott Valge, 83. Omar El Hussieny

Hoiatused: 5. Andre Paju, 58. Karl Johan Pechter, 84. Randin Rande  – 9. Jüri Jevdokimov, 85. Jasper Uwaegbulam, 87. Johannes Kukebal
Mänguolud: +12, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.