Paide Linnameeskonna tänavused sisukad esitused tippklubide vastu said jätku igati teenitud 1:1 viigi näol mängus Premium liiga liidri Nõmme Kaljuga. Paide värava lõi penaltist Jasper. Kodumeeskonna heale esitusele elas Paides kaasa koguni 434 pealtvaatajat. Vaid korra, 2009. aastal klubi ajaloo esimeses meistriliiga kodumängus oli rohkem pealtvaatajaid (450).

Paidel oli mängukeelu all Vjatšeslav Zahovaiko, Kaljul aga koguni neli meest – Quinteri, Rodrigues, Reginald ja Listmann. Küll aga olid kodumeeskonna eest tagasi platsil mängukeelu ära kandnud Taavi Rähn ja Martin Ustaal. Juba teisel minutil oli Paidel hea olukord, kui Varendi lükkas palli peaga Jasperi poole, kuid Kalju kaitsjad said jala vahele.

Kalju esimene moment tuli 7. minutil, aga Artjom Dmitrjevi löök 30 meetrilt Kert Kütile probleeme ei valmistanud. 12. minutil kujutas ohtu Andrei Sidorenkovi esimene nurgalöök, pall jäi kasti, aga Ugge õnneks löögile ei saanud. Mängu esimese hoiatuskaardi sai 23. minutil Wakui, kes sõitis tagant sisse Varendile.

Varendi oli uuesti aktsioonis 26. minutil, kui Lilanderi pikka auti ei suutnud Da Silva klaariga, aga meie kapteni vasaku jala löök lendas maapõrkest postist mööda. Kalju avapoolaja parima võimaluse eest hoolitsesid hea kiirrünnaku järel Mööl ja Wakui, kuid jaapanlane saatis palli 4-5 meetrilt peaga otse Küti sülle. Poolaja lõpp kuulus Paidele – esmalt saatis Lilanderi kavala ja terava karistuslöögi järel palli meetrijagu üle värava ning enne vaheajavilet püüdis Teleš Lilanderi karistuslöögi.

Teist poolaega alustas paremini Paide, aga väravani jõudis siiski Kalju. 52. minutil ei saanud Novopašin ja Lilander hakkama Ats Purje pidurdamisega, Eesti koondise ründaja pani palli värava ette, kust Robert Kirss selle võrku kõmmutas – 0:1 oli külmaks dušiks, aga kodumeeskonda ei murdnud.

63. minutil mänguõnn pöördus, kui Novopašini tsenderdus tabas kastis Eino Puri kätt. Noor väljakukohtunik Siim Rinken näitas kõhklemata penaltit ning selle realiseeris kindlalt Jasper, kelle see oli tänavuseks neljandaks tabamuseks. Paidel oli supervõimalus juhtima minna 74. minutil, kui ETV poolt mängu parimaks valitud Jasperi sööt vabastas Martin Kase. Väravavahiga üks-ühe vastu läinud ründaja ehk liialt kiirustas löögiga ning Teleš end jalgevahelt üllatada ei lasknud.

79. minutil pääses Kalju teisest penaltist, kui kohtunikebrigaad ei näinud, kuidas pall tabas kastis Karl Mööli kätt. Paide jätkas julgelt ning järgnevad minutid tõid mitu ohtlikku standardolukorda Kalju trahvikasti ning Teleš pidi olema oma ülesannete kõrgusel. 90. minutil olid head võimalused ka Kaljul, kuid esmalt jäi Purjel lööginurk Küti vastu liiga teravaks ning järgnenud nurgalöögi saatis vahetusmees Tarmo Neemelo väravast selgelt üle ja mööda.

1:1 viik kasvatas Paide punktisaldo 12 peale, mis annab kuuenda koha, Kaljul on ühe enampeetud mängu juures Premium liiga liidrina 26 silma. Järgmises vooru sõidame külla FC Florale, kes esmalt võõrustab teisipäeval karikavõistluste poolfinaalis Tartu Tammekat. Paide mäng Floraga toimub 6. mail kell 19:00 A.Le Coq Arenal.

Paide Linnameeskond – Nõmme Kalju FC 1:1 (0:0)